Viekšnių vaistinės muziejus – vienintelis kaimiško tipo vaistinės muziejus Lietuvoje su išlikusiomis vaistininkų šeimos gyvenamosiomis patalpomis bei paties vaistininko ranka rašyta visa vaistinės istorija. Tai autentiška iki mūsų laikų išlikusi XIX a. antroje pusėje įkurta vaistinė, net XVIII a. antroje pusėje statytame name, priklausiusiame prieš tai Viekšnių žydų bendruomenės šventiko palikuonims.
Lokacija
Daugiau informacijos
Vaistinės ekspozicija
Farmacinė ekspozicija išdėstyta vaistinės pagrindiniame „Oficinos“ (receptų) kambaryje, dviejose šeimos gyvenamose patalpose bei kamine – rūkykloje. Čia galima pamatyti baldus, specialiai pagamintus vaistinės pagrindiniam kambariui, vaistų gamyboje naudotus prietaisus, įrankius, indus, vaistinius preparatus bei vaistinę žaliavą, net XIX a. rašytus gydytojų receptus, vėlesnio laikotarpio apskaitos knygas bei kitą vaistinės dokumentaciją. Tarp vaistinių medžiagų pavyzdžių eksponuojamos ne tik augalinės kilmės, bet ir organinės kilmės medžiagos, tokios, kaip vėžio girnelės, Sibiro bebro sruogliai, žmogaus odos diržai ir kt.
XX a. Inteligento buities ekspozicija
Ši ekspozicija išdėstyta keturiuose vaistininko šeimos gyvenamuosiuose kambariuose (iš buvusių aštuonerių gyvenamųjų kambarių) bei virtuvėje su prieškambariu. Čia eksponuojami ne tik baldai, priklausę vaistininko šeimai, bet ir šeimos relikvijos, asmeniniai bei namų apyvokos daiktai, nuotraukos. Lankytojai supažindinami su to meto Lietuvos inteligentijos gyvenimo būdu, papročiais, tradicijomis bei vertybėmis, kurias jie puoselėjo.
Vaistažolių sodo ekspozicija
Neatsiejama vaistinės muziejaus dalis – atkurtas vaistininko vaistažolių sodas, kuriame auginami vaistingieji ir prieskoniniai augalai, vykdomi edukaciniai praktiniai užsiėmimai. Jų metu galima ne tik apžiūrėti sodą, bet ir susipažinti su jame auginamų augalų savybėmis.