Tytuvėnų regioninio parko lankytojų centre galima išsamiai susipažinti su įdomiausiais parko lankytinais objektais bei saugomomis vertybėmis, gauti informaciją apie teikiamas paslaugas, o viduje įrengtoje ekspozicijoje “Iš gervės skrydžio” galima pamatyti filmą apie gerves, išvysti jos lizdą bei bebro namą, išgirsti paukščių balsų, pamatyti įvairiausių daiktų, narų mėgėjų ištrauktų iš Giliaus bei Bridvaišio ežerų dugno. Lankytojų centras ir parko direkcija yra viename pastate, tad čia rasite ir specialistus, galinčius Jus pakonsultuoti įvairiais klausimais, susijusiais su parko veikla.
Lokacija
Plačiau apie centrą
2011 m. pabaigoje Tytuvėnų regioninio parko lankytojų centre įrengta ekspozicija glaustai pateikia parko teritorijoje esančius įdomiausius gamtos, istorijos, kultūros paveldo objektus. Čia tarsi iš gervės skrydžio šviečiančiuose stenduose nužvelgiamos išsidriekusios Tytuvėnų Tyrelio pelkės, Apušio, Giliaus ir Bridvaišio ežerų virtinė, Kuršių pilkapiai ir Kudinų, Bridvaišio piliakalniai, dvarų sodybų fragmentai, akmenų rūžos ir šventų bei istorinių vietų gausa. Kviečiama prisiliesti prie gamtos slėpinių, menant mįsles, įkišant ranką į slaptus urvelius sienoje ar galvą – į bebro olą… Galima iš arti pažvelgti į gervės lizdą, išgirsti išskrendančių gervių klyksmą ir, pakėlus galvą, pamatyti ištisas gervių virtines čia pat, po lankytojų centro stogu.
Ekrane galima peržiūrėti visą gervės gyvenimą Lietuvoje – nuo pavasarinio poravimosi šokio iki ilgesingo skrydžio pietų link per rudenėjantį dangų. Galima priartėti prie gilios senovės, apžiūrint archeologinius radinius, atrastus laukuose, prie piliakalnių ar pilkapių. Sustojus prie šviesdėžių, galima pamatyti, kaip tirpdami ledynai suformavo šio krašto reljefą ir retus gamtos darinius – akmenų ruožus, žiūrint į piešinius ir nuotraukas stende, sužinoti apie garsųjį 1831 m. ir lemtingąjį 1863-iųjų m. sukilimus. Bet geriausia, peržiūrėjus informaciją kompiuterių monitoriuose, leistis žygin į gamtą, kad savo akimis pamatytumėte visą šio įstabaus krašto įvairovę.